Jste zde

Akce Cihelna 2011 na Utrženém

Předposlední srpnový víkend se nesl ve znamení zvýšené aktivity na Utrženém. V souvislosti s nedalekou akcí Cihelna byla zpřístupněna i pozorovatelna a účast kamarádů ze Vsetína byla využita k úpravě expozic uvnitř objektu.

Z dosavadních „historických“ expozic byly při této příležitosti odstraněny předměty, které nemají souvislost s opevněním, došlo k přestěhování postelí a byl proveden generální úklid objektu. Utržený se také mohl pochlubit novou dřevěnou podlážkou v pozorovacím zvonu, vyrobenou podle originálu pocházejícího z objektu R-S 81. Podlážka nyní umožňuje nerušenou a bezpečnou prohlídku tohoto unikátního zvonu, který lze shlédnout na Králicku pouze zde.

Během víkendu si našlo na pozorovatelnu cestu téměř 100 návštěvníků, kteří si mohli s odborným výkladem prohlédnout interiér objektu a také novodobou vojenskou techniku a tábor stojící na louce. Dobrovolné vstupné, které bylo při akci vybráno, částečně posloužilo k úhradě provozních výdajů muzea a zbytek bude investován do další rekonstrukce objektu.

Všem návštěvníkům děkujeme za návštěvu!